Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

W sklepie meblowym można kupić między innymi krzesło barowe do kuchni, fotel do salonu, pufy do pokoju dziecięcego, krzesło biurowe obrotowe i szereg innych elementów wyposażenia do różnych wnętrz, w zależności od ich przeznaczenia. Najlepiej postawić oczywiście na meble wysokiej jakości, które posłużą przez długi czas, zachowają swoje walory użytkowe i estetyczne.

Jak wybrać odpowiednie krzesła biurowe ergonomiczne?

W przypadku pracy przy komputerze kluczową kwestią jest dobranie właściwego krzesła biurowego, aby móc mówić o komforcie. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z różnymi dolegliwościami bólowymi, zwiększy się także ryzyko wystąpienia różnych wad postawy. Warto wobec tego poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego mebla, jak najlepiej dopasowanego do swoich potrzeb i preferencji. Istotne jest zwrócenie uwagi na nośność, co wiąże się z dobraniem mebli do wagi.

Standardowe krzesła mogą być użytkowane przez osoby mające wagę do 120 kg, ale oczywiście nie brakuje również modeli dla użytkowników o większej masie ciała, czyli będących w stanie wytrzymać obciążenie do nawet 150 kg. Kolejną kwestią staje się rodzaj mechaniki, może być on synchroniczny lub asynchroniczny. Godne polecenia są modele z oparciem, które zostało połączone z siedziskiem, dopasowuje się do pozycji ciała, można także je zablokować w preferowanym miejscu. Istotną kwestią jest także to, aby krzesło obrotowe było regulowane, w wielu miejscach. W ten sposób można najlepiej dopasować je do swoich indywidualnych wymogów.

Co ma znaczenie przy wyborze krzesła obrotowego do pracy przy komputerze?

Istotną kwestią przy zakupie krzesła jest zwrócenie uwagi na materiał wykonania. Sporą popularnością cieszą się modele z obiciem skórzanym, co przekłada się na wysokie walory użytkowe, łatwe czyszczenie, odporność na obtarcia. Oczywiście skórzana tapicerka ma również wady, nie oddycha, zwiększa cenę mebla, wygląda brzydko przy intensywnej eksploatacji. Lepszym wyborem będzie krzesło, które zostało wykonane z tekstyliów, oddychającego materiału, szczególnie model ze specjalną siateczką.

Jest bardzo wygodne, nic nie chłodzi, można nawet liczyć na gromadzenie ciepła zimą. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że tekstylne obicie jest trudniejsze w konserwacji, bardziej podatne na zabrudzenia. Innym rozwiązaniem będzie pianka z pamięcią, która zapamiętuje kształt ciała. Takie rozwiązanie jest stosowane w ergonomicznych krzesłach, siedziskach. Niestety trzeba liczyć się z trudniejszym czyszczeniem i gorszą cyrkulacją powietrza.