Zalety i zastosowanie technologii czyszczenia laserowego

Laser to narzędzie o niesamowitych właściwościach. Jest wykorzystywany w przemyśle, nowoczesnej technologii, medycynie czy kosmetologii. Jednym z urządzeń, u których podstaw leży wykorzystanie wiązki światła, jest czyszczarka laserowa. Co to za urządzenie, do czego służy i jakie zalety oferuje?

Czym jest profesjonalna czyszczarka laserowa?

Jeszcze do niedawna takie zabrudzenia jak rdza czy lakier, których nie dało się usunąć metodą mechaniczną ani chemiczną, oznaczały, że sprzętu nie uda się naprawić.Potem pojawiły się czyszczarki z laserem – nowoczesne urządzenia, które łączą wysoką skuteczność z maksymalnym bezpieczeństwem. Do usuwania smaru, lakieru, farby czy innego rodzaju zanieczyszczenia używana jest skoncentrowana wiązka światła. Urządzenie daje możliwość wybiórczego zastosowania, dzięki czemu wykorzystywane jest nie tylko w przemyśle, ale także np. w konserwacji sztuki.

Technologia czyszczenia laserowego – główne zalety

Czyszczenie laserowe ma wiele plusów. Po pierwsze, to technologia łatwa w użyciu, nie generująca odpadów, które trzeba by zutylizować. Koszty eksploatacji i konserwacji laserowej czyszczarki nie należą do wysokich. Co więcej, nie trzeba od razu decydować się na zakup sprzętu, bo wiele firm oferuje jego wypożyczenie.Technologia laserowa gwarantuje maksymalną wydajność i skuteczność. Jest bezpieczna i dokładna. Nie narusza pierwotnej struktury materiału. Nadaje się do stosowania na wielu różnych nawierzchniach, usuwa trudne, utrwalone plamy różnego pochodzenia – takie, których nie udałoby się usunąć tradycyjnymi metodami.

Zastosowanie nowoczesnej czyszczarki laserowej

Czyszczarki laserowe słyną nie tylko z dokładności, ale i szerokich możliwości zastosowania. W przemyśle są stosowane do usuwania farb, smarów czy oleju. Nie mają sobie równych, jeśli chodzi o likwidowanie rdzy. Pozwalają także na skuteczne odtłuszczanie powierzchni czy czyszczenie spoiw. Także w konserwacji dzieł sztuki stosowane są nowoczesne czyszczarki laserowe. To z ich użyciem oczyszcza się obrazy, freski czy stare tkaniny. Czyszczarka laserowa pozwala także odrestaurować budynek, usuwając z niego szpecące graffiti.